Współczesne silniki diesla standardowo wyposażane są przez producentów w filtry cząstek stałych - FAP/DPF, których trwałość jest ograniczona, i po pewnym okresie eksploatacji zachodzi potrzeba naprawy, wymiany bądź też regeneracji takiego filtra. Nasza warsztat we współpracy z firmą Euro-Vat Consulting, zapewnia pełen zakres usług serwisowych dla filtrów cząstek stałych: regenerację, naprawę oraz wymianę wadliwego filtra na nowy.

Regeneracja filtra cząstek stałych przywraca mu pełną sprawność i zapewnia długotrwały efekt. W przeciwieństwie do usuwania (wycinania) FAP/DPF usługa ta jest w pełni legalna i dozwolona w Polskim prawie. Na regenerowany filtr udzielana jest półroczna gwarancja.

Proces regeneracji

Filtry poddawane są specjalnej, wielogodzinnej regeneracji, która przywraca jego pierwotne właściwości w ponad 99%. Cała procedura, opracowana m.in. we współpracy ze specjalistami z firmy Pirelli, trwa około 20 godzin, a jej ostatnim etapem jest skanowanie tysięcy kanalików filtra celem sprawdzenia skuteczności regeneracji.

W przypadku gdy regeneracja kanalików jest niemożliwa, wymieniamy wkład filtra DPF/FAP na nowy.

Demontaż filtra

Klient może dostarczyć do nas zdemontowany filtr, bądź zlecić jego demontaż w naszym warsztacie. W przypadku demontażu/montażu filtra w naszym warsztacie zapewniamy możliwość skasowania błędów komputera pokładowego samochodu, w którym dotychczas znajdował się filtr.

Zakres usług

Krótko o nas

FHU MOTO-SERWIS Jarosław Dąborowski działa na rynku od lipca 1993 roku, od samego początku specjalizując się w naprawach samochodów marki Mercedes.

Kontakt

W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt:

  • Telefon: +32 328 91 08